loading icon
Kui oma varasematest kogemustest olen teada saanud, et lapsi pildistada on üsnagi keeruline, siis nüüd esitasin ma endale väljakutse, pildistada kuumal suveõhtul kahte last koos jäätistega.
Juba pikemat aega on mõlkunud mõtetes valmistada ise kodust jäätist. Kui saabus pakk veebipood Homedream’lt, oli see ka viimaseks lükkeks tegudele. Need pastelsetes värvides vahvlimustriga jäätisepokaalid juba ise nägid nii isuäratavad välja. Nende ja paljude teiste kodu kaunimaks ja kodusemaks muutvate toodetega saate tutvuda siin.
Aga nüüd jäätise valmistamise juurde.
Koduse jäätise põhja valmistamiseks kasutasin vaid kahte koostisosa, milleks oli rõõskkoor ja kondenspiim.
Tegemine ise nägi välja selline:
1) Mikserdasin vahukoore tugevaks vahuks (400 ml)
2) Lisasin juurde kondenspiima (1,5 purki)
3) Jaotasin saadud segu kaheks, et saaks kahte erineva maitsega jäätist (võib ka jaotada kolmeks, neljaks).
4) Esimesele osale lisasin sidrunit, mis sobis sinna väga hästi, andes natuke hapukat maitset, tasakaalustades magusust ning teisele osale lisasin maasikatoormoosi.
Siin need on:
Jäätisesegud panin sügavkülma ning käisin neid kuni külmumiseni segamas 20- 30 minuti tagant. Kõige parem ongi jäätist serveerida kohe, kui see on sügavkülmas saavutanud oodatud konsistentsi.

Minul jäid need segud sügavkülma ööpäevaks. Enne serveerimist võtsin jäätise sulama ning kaunistuseks lisasid lapsed meie pere lemmikuid, kultuurmustikaid.
Kui jäätised söödud said…

…kasutasime neid armsaid serveerimisnõusid juba marjade jaoks.

Kui keegi teab häid jäätiseretsepte, mida saaks kodus valmistada või kui keegi kasutab jäätisemasinat, mida julgeb soovitada, siis kõik see info on oodatud.

Kõike kaunist

Kathy

5 kommentaari

 1. Aitäh, proovin! Kas see viide on teie blogile kui jah, siis missusgust jäätisemasinat te kasutate? Sooviksin lihtsamat teed minna, et keegi teine teeks minu eest selle segamise ära 😉

  Vasta
 2. Mine Kokkama Ragnega blogisse ja uuri teemat Jäätis 🙂

  Vasta
 3. ….. jäi mainimata veel et ei ole kunagi jäätisemasinat kasutanud kuid olen söönud masinaga tehtud jäätist. Ei ole küll mingit vahet. Ja masinaga saab veel nii vähe jäätist 😀 Meil ikka peab olema palju, On ainult see vaev kui täidiseks on midagi raskemat, ntx marjad, rosinad, siis tuleb aeg ajalt käia segamas. Aga see vaev tasub ära.

  Vasta
 4. Aitäh sulle, käisin juba piilumas, nii ahvatlevad pildid on seal 🙂

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga