loading icon

Mida maitsvat võiks lastega valmistada Eesti Vabariigi aastapäevaks? Meie proovisime küpsetada toorjuustukooki. Väga palju olid mulle abiks 5- ja 7-aastased tütred ning kaunistamise võtsid nad ka enda kanda.  Kõigest sellest saate järgnevalt ka kohe lugeda 🙂

Lihtsa toorjuustukoogi retsept:

Põhjaks: ca 160g küpsiseid (kasutasin kolmveerand pakki Digestive küpsiseid).

Sisuks: 600g Farmi toorjuustu + ca 400g magustatud kondenspiima + 3 muna + poole sidruni mahl + külmutatud vaarikad ca 150g.

Valmistamine: 1) purustada küpsised, segada toasooja võiga, suruda segu koogivormi põhja.

2) segada omavahel toasoe toorjuust, toasoe kondenspiim ühtlaseks massiks. Lisada sidrunimahl ja vahtu löödud munad ning segada kõik ühtlaseks massiks, vajadusel mikserdada segu ühtlaseks. Kõige viimasena lisada külmutatud vaarikad vastavalt maitsele. 

3) lisada segu küpsisepõhjale, küpsetada 170-180 kraadi juures ca tund.

 

Esialgu segati taigen käsitsi, sealjuures oli vaja koguaeg proovida, et maitsed oleksid ikka paigas 🙂

Õige pea liitus ka teine pagar ja appi võeti mikser.

Postitust kirjutades avastasin, et unustasime munad eraldi vahustada, kuid asi toimis ka niiviisi, kook oli ahjust võttes ilusasti kohev. 

Sidrun ja vaarikad andsid juurde huvitava maitsenüansi.

See on vist igas peres nii, et peale vahustamist lähevad mikseri visplid laste vahel jagamisele. Meil õnneks jagub mõlemale 🙂

Toorjuustukook oli  meil 55 minutit ahjus. Kuna ma pole seda ahju varem kasutada saanud (sest olime just uude kohta kolinud) oli kook ahjus olles kogu aeg silma all. Lõpupoole sai puupulgaga kontrollitud, kas taigen jääb veel pulga külge.

Senikaua kui kook ahjus küpses, meisterdasid lapsed issi juhendamisel väikesed lipud.

Just nii suured, et sobiksid kooki kaunistama!

Puistasime koogile tuhksuhkrukihi, lisasime mõned kookosmaiustused ja sini-must-valged lipud.

Pean tunnistama, et varem olen teinud vaid neid toorjuustukooke, mis ei vaja ahju panemist. Olin miskipärast arvanud, et selline ahju vajav valmistamisviis on tunduvalt keerulisem. Kuid kõik see kartus oli asjatu ning tulemuseks oli väga siidise konsistentsiga maitsev kook. 

Öeldakse küll, et kööki mahub vaid üks perenaine. Kuid arvan, et tulime ilusasti toime, sest sametine kook maitses kõigile väga. Reedel läheb retsept kordamisele, sest siis pakub juba seda hõrgutist minu ema oma lastele ja lastelastele.

Kõike kaunist!

Kathy

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga